Шампионът Хебър Пазарджик приключи редовния сезон на Супер Волей при мъжете непобеден. Воденият от Камило Плачи тим се наложи като гост над Дунав Русе с 3:0 (25:21, 25:16, 25:19) в мач от последния 22-и кръг на шампионата, който се игра в зала "Дунав".

На-резултатни за Хебър бяха Якопо Масари и Брадли Гънтър - по 11 точки. Тодор Алексиев добави 10 точки за успеха. За Дунав най-резултатен бе Алексей Руденко с 9 точки.

Така "тигрите" приключиха на върха с 22 поредни победи, 65 точки и само четири загубени гейма през целия сезон. За плейофите те ще срещнат осмия в класирането Добруджа 07 (Добрич), който измести Марек Юнион-Ивкони (Дупница) след победа над Ботев с 3:1 гейма.

Тимът на Дунав пък завършва на единадесета позиция в таблицата с осем победи, 14 загуби и 25 точки. Така русенци приключват по-нататъшно участие в шампионата на елита, тъй като не взимат участие в плейофите.