Отборът на Добруджа 07 се класира за втора поредна година за финала в мъжкото волейболно първенство на България. Добруджанци победиха с 3:1 (25:16, 25:22, 17:25, 25:18) у дома срещу Нефтохимик 2010 в четвъртия мач от полуфиналните плейофи в Суперлигата. Добруджа победи в серията с 3:1 успеха.

Домакините, водени от старши треньора Мирослав Живков, бяха повече от убедителни в двубоя като имаха проблеми единствено в третия гейм, спечелен от бургазлии с 25:17.

През миналия сезон Добруджа 07 загуби с 2:3 победи във финалната серия срещу Марек Юнион Ивкони, а сега отборът от Добрич ще играе за титлата срещу победителя от полуфиналната серия между Арда Кърджали и Монтана.

Резултатът до момента е равен 2:2 победи. Решителният пети мач между двата състава ще се проведе на 30 март в Монтана. /БТА