Женският тим на Марица Пловдив постигна очаквана чиста победа с 3:0 (25:10, 25:17, 25:14) над гостуващия новак Спартак Варна в среща от четвъртия кръг на Национална волейболна лига Демакс +. Мачът, който се игра в зала Пловдивски университет тази вечер, продължи едва 55 минути.

Старши треньорът на домакините Иван Петков заложи основно на млади състезателки и тръгна с Мирела Шахпазова, Симона Николова, Силвия Андреева, Добрина Христоскова, Мария Данчева, Милена Димова и Жана Тодорова в стартовия си състав. За Христоскова, както и за влезлите като резерви Дима Ушева и Ива Халачева, и трите родени през 2000 година, това бе официален дебют в представителния женски състав на "жълтите".

В началото на мача Спартак поднесе лека изненада на своите домакини, спечелвайки първите две разигравания, но това бе последният път в срещата, когато варненки водеха в резултата. Марица реагира мигновено, обърна нещата в своя полза и наложи пълното си надмощие до края.

Топреализатор на срещата стана Симона Николова с принос от 14 точки към победата на шампионките. По 9 добавиха Ива Халачева и Мария Данчева, а Добрина Христоскова отбеляза 8. С 8 точки завърши и най-резултатната волейболистка на гостенките Весела Колева.

Марица запази третото си място във временното класиране в лигата, като вече има актив от три победи, една загуба, 9 точки и 10:3 гейма. Спартак е на последното девето място. /БТА