Левски Сиконко загуби от Локомотив (София) с 2:3 (15:25, 17:25, 25:22, 25:16, 11:15) гейма в среща от 6-ия кръг на първенството на България по волейбол за жени. Срещата бе оспорвана и съпътствана с обрати, а в трайбрека не прекратена за около 20 минути заради инциденти, предизвикани от феновете на Локомотив.

Волейболистките на Локомотив поведоха с 2:0 гейма след 25:15 и 25:17, но "сините" изравниха, след като взеха следващите два гейма съответно с 25:22 и 25:16, информира БТА.

Драмата настъпи в тайбрека, когато при 6:4 за Локомотив една спорна топка бе отсъдена в полза на Левски Сиконко от първия съдия Георги Георгиев. Това предизвика гнева на 10-на фенове на Локомотив, които станаха от местата си и тръгнаха към съдията да му искат обяснение. Бившият президент на фенклуба на Локомотив Румен Първанов дори блъсна стола на главния съдия и го измести от мястото му.

Ситуацията наложи дори намесата на волейболистките на Локомотив, които се опитаха да усмирят своите привърженици. От този момент срещата бе прекратена за повече от 20 минути, тъй като в залата нямаше охрана. Срещата продължи, след като двама полицаи се появиха, а Локомотив спечелиха тайбрека с 15:11 и с това и мача с 3:2 гейма.

Отборът на Локомотив (София) бе воден от бившия наставник на Левски Сиконко - Страхил Балов.