Отборът на Бургас 2007 загуби, но показа израстване. В последен мач от 8-я кръг на Националната волейболна лига при жените абсолютните дебютантки отстъпиха като домакини на много по-обиграния тим на Казанлък Волей с 0:3 /16:25, 20:25, 21:25/.

Двубоят тръгна точка за точка, но на първото техническо прекъсване гостенките имаха малък аванс от 8:6. Блокадата им продължи да работи добре до края на гейма, спечелен с 25:16.

Във втората част „розите” почнаха ударно за аванс от 12:5, но момичетата от Бургас 2007 върнаха интригата с пет поредни точки. Силите им обаче не стигнаха за обрат- 20:25. Домакините играха най-силно в третия гейм, в който водеха на техническите антракти с 8:4 и 16:15. Равностойността се запази до 21:21, когато сработените гостенки демонстрираха по-здрави нерви и след четири поредни точки прибраха успеха в джоба си.

С 9 точки от 3 победи и 4 загуби момичетата от Бургас 2007 заемат пето място във временното класиране на НВЛ и в следващия, 9-и кръг ще гостуват на ЦСКА в столичната зала „Васил Симов” на 18 декември, петък.