Националният волейболен състав на България се наложи с 3:2 гейма над Канада в първия мач между двата тима от третия кръг на Група С /втора дивизия/ на Световната лига. В отделните части срещата, която се игра пред около 2000 зрители, се разви при 20:25, 25:19, 22:25, 27:25 и 15:12.

Това бе четвърта поредна победа за състава ни в Световната лига.

България започна с колебания в първия гейм, а това позволи на „кленовите листа“ да натрупат аванс. Все пак първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в полза на канадците. Постепенно обаче съперникът ни дръпна с 10:7, последва изравняване при 12:12. Волейболистите на Канада обаче бързо установиха контрол и така при 16:13 дойде и втората пауза. И след нея нямаше промяна в играта ни, а Канада увеличи своя аванс, за да затвори гейма при 25:20.

През втората част българите показаха коренно различна игра. Битката за всяка точка бе оспорвана, а Андрей Жеков и Николай Пенчев, както и Данаил Милушев се откроиха с чудесни изяви. В дадени моменти играта се развиваше точка за точка, но в крайна сметка в заключителния епизод „лъвовете“ вече водеха с 21:16, за да докарат резултата до 25:19.

Последва леко отстъпление в третия гейм, който бе за канадците. Макар и силния старт на момчетата на Пламен Константинов, някои леки разсейвания дадоха възможност на „кленовите листа“ да се поздравят с успеха - 25:22.

А четвъртият гейм бе на-оспорван. В голяма част играта вървеше точка за точка. Виктор Йосифов и Мирослав Градинаров изпъкнаха с действията си на терена, а в самия край на частта играта бе изключително напрегната. При 25 равни добра комбинация между Градинаров и Теодор Салпаров позволи на България да излезе отново напред и след това да постигне равенство в геймовете 27:25 /2:2 гейма/.

В тайбрека българите бяха на висота в решителните моменти и така се поздравиха с успеха в мача след 15:13.

Най-резултатен за България бе Данаил Милушев, който се отчете със 17 точки.

В класирането Канада е лидер с 15 точки, а България е на второто място с 10 пункта.

Следващият мач между България и Канада е в неделя, 14 юни.