Волейболистите на Динамо Москва надиграха Марек Юнион-Ивкони с общ резултат 4:1 (25:13, 20:25, 25:21, 25:19,) в допълнителния гейм 15:11, в приятелски мач, игран в Арена Самоков, в едноименния град.

След пълната доминация в първия гейм, треньорският щаб на руснаците направи смени, като българските шампиони се възползваха от ситуацията и успяха да вземат гейм. След победата с 3:1 на гостите, двата тима се споразумяха за допълнителен четвърти гейм, в който играха резервите на двата тима. Гостите отново показаха класата си, като надделяха с 15:11 и така оформиха крайната победа с 4:1, съобщи bgvolleyball.com.

Припомняме, че руския гранд Динамо Москва, който изхвърли италианския Трентино от Шампионската лига е на подготовка у нас, като гостите пребивават в хотела на Димо Тонев в Боровец, а тренират в Арена Самоков. Визитата на руснаците, която е препоръчана от друг руски гранд - Зенит (Казан) приключва на 2 март.

За Динамо реализатори станаха Бартош Курек с 15 точки (11 от атака, 4 от блокада) и Александър Болдирев също с 15 точки (12 от атака и 3 от блокада).

За Марек най-голям актив отбеляза Тодор Вълчев, реализирал 17 точки (16 от атака, 1 от блокада), а Борислав Апостолов завърши с 13 точки (10 от атака, 1 от сервис, 2 от блокада).