Левски София постигна 12-та победа в шампионата на България по волейбол за мъже. "Сините" се наложиха с 3:0 (25:16, 25:21, 25:23) при гостуването си срещу Марек Юнион-Ивкони в двубой от 17-ия кръг.

Столичани започнаха с 10:6 и 20:14, за да поведат в резултата при 25:16. Вторият гейм беше по-равностоен, но Левски демонстрира по-силна игра в решителните мигове и направи сериозна крачка към спечелване на срещата след 25:23.

Дупничани се държаха изключително равностойно и в третата част, но отборът от София отново успя да наложи волята си в ключовите моменти.

Венислав Антов отбеляза 15 точки в полза на победителите, а неговият съотборник Светослав Гоцев добави още 12 точки.

За домакините с по 6 точки се отличиха Георги Бъчваров, Мохамед Геруаш, Иван Тасев, Ерик Стоев и Любчо Янков.

Левски София заема третото място в класирането до момента, докато Марек е на 11-та позиция.

В други срещи от кръга Добруджа 07 се наложи драматично у дома срещу Монтана с 3:2 (25:17, 15:25, 25:22, 17:25, 15:13), докато Берое 2016 победи домакина Черно море с 3:1 (25:23, 27:25, 19:25, 25:19).