Виктория Волей победи с 3:1 гейма отбора на Лукойл Нефтохимик и записа втора победа на републиканското първенство за юноши старша възраст, което се провежда в гр. Дупница. По този начин пловдивчани почти си осигуриха участие на полуфинала.

Мачът започна добре за пловдивчани, които успяха да поведат натрупат разлика от 3 точки до първото техническо прекъсване дошло при 8:5. Постепенно Виктория Волей водена от Пламен Драгиев и Иван Иванов успя да увеличи разликата на 5 точки при 16:11. Последва леко отпускане в редиците им обаче, което позволи на отбора на Лукойл да изравни играта и да стопи разликата. В крайна сметка геймът бе спечелен с 25:22.

Вторият гейм започна много силно за момчетата на Златко Баев, които поведоха с 6:1 и 8:3. Благодарение на силните си изяви на блок (5 успешни блокади за гейма), Виктория Волей го спечели със смазващото 25:14.

Разгромният резултат във втория гейм обаче им изигра лоша шега. Пловдивчани си помислиха, че мачът е свършил и се отпуснаха, а това събуди бургазлии, които дръпнаха още от началото на гейма и не изпуснаха преднината до края. Лукойл спечели гейма с 25:20, като в този гейм Виктория Волей подари цели 8 точки на съперника си.

Четвъртият гейм започна отново силно за Виктория Волей, които поведоха с 8:3 при първото техническо прекъсване. Постепенно Лукойл започна да стопява разликата, но силите им стигнаха само до по-почетна загуба - краят на гейма дойде при 25:22 в полза на Виктория Волей.

Най-резултатен за Виктория Волей стана младежкият национал Иван Иванов с 17 точки (2 аса, 2 блока, 57% ефективност в атака), а по още 16 добавиха другите двама младежки национали - Пламен Драгиев (1 ас, 5 блока, 50% атака) и Евгени Григоров (7 аса, 3 блока). За Лукойл най-резултатен стана Георги Димитров с 16 точки (1 ас, 7 блокади).

Виктория Волей - Лукойл Нефтохимик 3:1 (25:22; 25:14; 20:25; 25:22)

Виктория Волей (Златко Баев): Пламен Драгиев 16т. (1 ас, 5 блока), Димитър Страков 6т. (1 блок), Спас Байрев 6т., Евгени Григоров 16т. (7 аса, 3 блока), Георги Стойков 9т. (3 блока), Иван Иванов 17т. (2 аса, 2 блока), Асен Дапев - либеро (64% посрещане), Иво Драмов, Васил Атанасов, Явор Дандаров.

Лукойл Нефтохимик (Костадин Стоев): Стоян Богданов 13т., Никола Георгиев 9т., Фикрет Хазим, Георги Димитров 16т., Костадин Николов 12 т., Живко Димитров 11т., Иван Атанасов - либеро (73% посрещане), Нено Тосков, Теди, Дремсизов, Георги Бирбочуков.