Левски Волей детронира ЦСКА и спечели титлата в женското волейболно първенство за първи път от 2009 година насам. В трети решителен финал сините показаха тоталното си превъзходство през този сезон над червените и спечелиха с 3:1 гейма (25:18, 25:12, 22:25, 25:5).

Особено показателен за разликата в класите бе решителният четвърти гейм, в който сините направо унизиха вечния съперник, допускайки едва пет точки.

Финалът обаче бе белязан с кървав инцидент, след като агитките на двата отбора предизвикаха масово меле, но за щастие, извън зала „Христо Ботев“ и единствено спорното съоръжение понесе материални щети. Освен хора от агитките, невинни пострадали нямаше.

Момичетата от Левски реално контролираха двубоя през цялото време, като само в третия гейм допуснаха леко колебание. Първата част мина леко за сините, които натрупаха 2-3 точки преднина още в самото начало, а в края на частта я увеличиха за крайното 25:18.

Вторият гейм започна ударно. Сините стартираха с 9:0, а след това доведоха нещата до 14:2, като двете точки, които ЦСКА спечели бяха след грешки в сервиса на сините. Второто техническо прекъсване дойде при 16:3, след това Левски намали темпото, но затвори гейма при 25:12. Третата част се движи равностойно до самия край. Сини и червени сменяха водачеството, точка за точка, като развръзката дойде при 21:21. Тогава остана впечатлението, че съдията направи грешка след дълго разиграване, като отсъди точка за ЦСКА, а това даде импулс и червените затвориха гейма при 25:22. Това бе и частта, която се запомни със сбиването между сини и червени фенове извън залата.

Последната за мача и сезона четвърта част бе истинската лебедова песен за момичетата на Радослав Бакърджиев, които напълно размазаха ЦСКА. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3, второто при 16:4, а геймът бе затворен при 25:5, като Гергана Петрова направи дълга серия от начален удар.

Най-много точки в мача – по 19 записаха Нася Димитрова и Гергана Петрова от Левски, както и звездата на ЦСКА Гергана Димитрова.

В крайното класиране Левски завърши първи, на второ място остана Марица Пловдив, за ЦСКА останаха бронзовите медали, които дойдоха след четири поредни шампионски титли. Според правилата във волейболния шампионат – плейофите определят само шампиона, а класирането след това се прави на база резултатите в редовния сезон.