Волейболният отбор на ЦСКА загуби от тима на Силвано Пранди - Латина, с 0:3 гейма (17:25, 14:25, 21:25) в първия си мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на CEV.

Двубоят в зала Христо Ботев бе открит с бурни възгласи „Стойчо Младенов“, последвани от „Сашо Попов“. Самият наставник на футболния ЦСКА изгледа първите два гейма от двубоя. На трибуните бе също така и старши треньорът на българския национален отбор по волейбол Камило Плачи, както и отборите на Левски и Тампере, които в четвъртък от 18:00 часа излизат един срещу друг в двубой от същия турнир.

източник: снимки: Gong.bg, Инес Павлова

Попов очаквано заложи на Бранимир Грозданов, Георги Сеганов, капитана Ивайло Стефанов, Петър Кирчев, Красимир Георгиев, Ивайло Барутов и посрещача Бойко Бонев в ролята на либеро.

Силвано Пранди пусна в игра най-добрите си волейболисти в момента – полския национал Якоб Ярош, Жито, Рауердинк, Верхеех, Патриарка, Фрагкос и либеро Росини.

Началото на двубоя бе повече от добро за червените, които не допускаха третите в момента в Италия да поведат чак до второто техническо прекъсване (3:1, 8:7, 12:10, 14:12, 15:16). След паузата червените изравниха на 16:16, но Латина направи добра серия до 20:16 и затвори гейма при 25:17.

Началото на втория гейм също бе равностойно до десетата точка, но след това червените вече губеха с 12:16, а 150 от най-ревностните фенове на армейците се съблякоха голи до кръста. Въпреки смените, ЦСКА не успя да се върне в играта и загуби с 14:25, а Стойчо Младенов си тръгна от залата.

Сценарият се повтори и през третата част, когато двата тима направиха по една продължителна успешна серия. ЦСКА успя да стигне до само точка пасив при 20:21, но не успя да изравни и след това волейболистите, които от 28 месеца не са взимали заплати, загубиха с 21:25.

Над 1000 зрители присъстваха на двубоя в зала Христо Ботев, а агитката на червените подкрепя до последно своя тим. След последната точка волейболистите и публиката отправиха взаимен поздрав с подскоци и скандирания.

Най-резултатни бяха Грозданов, Георгиев и Барутов с по 6 точки, а за Латина Ярош и Рауердинк завършиха с по 13 точки.