В последния мач от 10 -тия кръг на НВЛ ЛукОйл Нефтохимик се наложи категорично над Левски Сиконко с 3:0 гейма (25:20, 25:20, 25:17) в зала „Младост”. В дербито между шампионите и вицешампионите, което бе повторение на финалите през последните две години, домакините от Бургас бяха по-мобилизирани по време на срещата продължила 78 минути и взеха нови 3 точки, с което се откъснаха на 5 от „сините” във временното класиране.

Това бе втора поредна загуба на родния първенец с 0:3 гейма, след като в миналия кръг Левски Сиконко падна от Марек Юнион Ивкони в Дупница, а на 2 март сините ще имат трето трудно гостуване на Пирин в Разлог.

Северин Димитров направи една изненада в състава на ЛукОйл Нефтохимик като започна с Петър Христов вместо Цанко Цанков. Ходилият на проби в Иран играч стана най-резултатният с 20 точки, 6 от които асове.

Мартин Стоев също поднесе изненади в състава на Левски Сиконко – като разпределител той заложи на помощника си Веселин Димчев, вместо Константин Митев или Георги Братоев. През втория гейм Стоев дори извади либерото си Владислав Иванов, като на негово място пусна Николай Антонов.