Волейболните вицешампиони от ЛукОйл Нефтохимик ще участват в евротурнирите през следващия сезон. Това заяви за Гонг спортният директор на Обединени спортни клубове ЛукОйл Сашо Везенков. „Ако спечелим шампионската титла или Купата на България ще се борим и в Европа, като най-вероятно в Шампионската лига.

Бургас ще заяви кандидатурата си за домакин на финалната четворка на турнира за Купата на България още утре с писмо да БВФ.

Волейболистите ще могат да тренират и играят в зала „Младост”, след като проблемът бе решен днес. Ръководството на клуба получи писмо от Община Бургас, с което бе уведомен, че двете търговски изложения „Трите ключа” (11-17 април) и „Най-доброто от България” (23-30 април) няма да бъдат проведени в това съоръжение.

„Аз ще продължавам да питам с какво помага Бургас на българския вицешампион, който носи слава и престиж на града. Трябва да се направи нещо” категоричен бе Везенков.

Чуйте какви цели са поставени пред отбора, каква е оценката на Сашо Везенков до момента за играта на лидера в класирането на Национална волейболна лига и как отново бургазлии ще гонят победи в евротурнирите.