ЛукОйл Нефтохимик победи Левски Сиконко за втори път във финалната серия на НВЛ и поведе с 2:0 победи в серията. Така след успеха с 3:1 гейма (25:16, 25:21, 25:27, 27:25) днес в зала „Младост” вицешампионите се нуждаят от една победа като гости в София, за да спечелят първата си титла.

ЛукОйл Нефтохимик започна с обичайните титуляри, докато за сините Николай Учиков замени в шестицата Николай Антонов.

След навлизането в ритъм на двата отбора, домакините поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване, постепенно увеличаваха аванса си – 16:9, 18:9 и не допуснаха преднината им да бъде стопена. Веселин Димчев влезе като разпределител на мястото на Константин Митев, но аналогично на първия гейм вчера, бургазлии поведоха с 1:0 гейма след 25:16 точки.

Втората чест започна равностойно, Левски Сиконко влезе на първо прекъсване с 2 точки аванс – 8:6, съперника изравни и поведе за 9:8, 15:10, 16:12 и до края не можа са бъде настигнат. Митев отново се върна на игрището Вицешампионите взеха частта след 25:21 и поведоха с 2:0 гейма.

Доста по-мотивирано заиграха играчите в синьо пред третия гейм, поведоха с 8:6, след две поредни успешни атаки на Николай Антонов разликата стана 4 точки – 10:6, 10:13, но Стоян Самунев изравни след 2 поредни блокади за 13:13, последва игра точка да точка – Левски повеждаше (16:15, 19:17,22:20, 24:22), а ЛукОйл догонваше. Стабилна игра и силни атаки демонстрираше Учиков. Сините изпуснаха 3 гейм-бола, но успяха да затворят гейма с 27:25.

По познатия начин започна и четвъртия гейм, момчетата на Северин Димитров поведоха с 4:2, Николай Учиков обаче реализира два поредни аса за 4:4 и Левски сиконко взе прекъсването за 8:5. Учиков отново се развихри и след отлични атаки, шампионите натрупаха аванс от 5-6 точки – 12:7, 13:7, последва обаче жълт картон за влезлият като резерва Иван Ковачев за словесна реакция към съдииската двойка Васил Янакиев и Илиан Георгиев, така след служебната точка резултата стана 13:9. При 15:14 за Левски, Ковачев отново реагира остро и видя червения картон, с което бе принуден да напусна залата. Сините допуснаха изравняване за 16:16, бургазлии обърнаха за 20:17 след 2 атаки на Левски в аут и 2 блокади, все пак сините волейболисти отново изравняваха за 20:20, 22:22, 23:23, имаха шанс да затворят гейма при 24:23, но допуснаха няколко индивидуални грешки, а ЛукОйл Нефтохимик бе по-внимателен и концентриран и след ас на Николай Николов взе гейма с 27:25, а с това и победата с 3:1 гейма.