ЦСКА Демакс победи Марица в Пловдив с 3:1 гейма в третия решителен мач от полуфиналните плейофи на женското първенство на НВЛ.

Така с 2-1 победи столичани отстраниха пловдивчанки и се класираха за финал в шампионата.

В спора за титлата "армейците" ще срещнат вечния си съперник Левски.

Днешният двубой бе интересен и предложи доста емоции на зрителите в зала "Олимпиада". В крайна сметка повече поводи за радост имаха многобройните привърженици на ЦСКА, които за пореден път подкрепиха своя любим тим.

Първият гейм бе доста оспорван, като двата тима често си разменяха водачеството. В крайна сметка "червените" показаха по-здрави нерви в края и спечелиха с 27:25. Втората част бе спечелена без проблеми от гостите, които затвориха гейма с 25:13.

Третата част бе взета от домакините с 25:20. В четвъртия гейм двата тима играха точка за точка и като цяло показаха равностойна игра. В крайна сметка ЦСКА се поздрави с успех 25:23 и по този начин спечели срещата. /БГНЕС