Шампионите от Лукойл Нефтохимик спечелиха шеста победа от началото на първенството в Супурлигата по волейбол за мъже, но за пръв път стигнаха до успеха след тайбрек. Бургазлии надделяха в морското дерби срещу Черно море БАСК с 3:2 (25:22, 13:25, 25:17, 19:25, 15:11) гейма след два часа игра пред 500 зрители в зала „Младост”.

Домакините взеха първия гейм с 25:22, но необосновано отпускане в редицата им доведе до победа за гостите с 25:13 във втория.

В шампионски стил шестицата на Северин Димитров отново дръпна в резултата, след като затвори третата част при 25:17. Мощни атаки в мрежата направиха Мартин Пенев и национала Николай Николов.

Моряците отвърнаха на удара като спечелиха четвъртата част с 25:19. Макар и с контузия бразилецът Рудолфо бе един от най-резултатните за своя тим, а националите Александров и Градинаров създаваха най-големи проблеми на блокадата на Лукойл.

Все пак в тайбрека опитът на шампионите си каза думата и те го спечелиха с 15:11.

В сряда бургазлии ще играят пред своя публика първата осминафинална среща от турнира "Чалъндж къп" срещу полския Рестовия.