Тетевен Волей записа третата си победа от началото на първия си сезон в Суперлигата на България, след като в мач от шести кръг надигра с 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 25:20) Миньор Перник пред своите въодушевени привърженици в зала „Георги Бенковски“ в планинското градче.

Миньор започна по-концентрирано и се възползва максимално от множеството грешки на домакините. Така перничани поведоха в геймовете, но Тетевен Волей реагира мигновено и след трудно спечелен втори гейм, успя да прибави нови три точки към актива си.

С 21 точки най-резултатен за Тетевен Волей бе Емилиян Мирчев, а Гордан Люцканов добави 13.

Във временното класиране Тетевен Волей заема шесто място с 10 точки, а Миньор е предпоследната девета позиция с 3.

Първенство на България по волейбол при мъжете, срещи от шестия кръг:

Тетевен Волей - Миньор Перник - 3:1 /23:25, 25:21,25:22,25:20/

Пирин Разлог - Марек Юнион Ивкони - 3:1 /25:18, 21:25,25:15,25:18/

в петък:
Нефтохимик 2010 - Левски Боол - 3:0 (25:20, 25:19, 25:15)
ЦСКА - Арда Кърджали - 3:1 (25:19, 25:17, 19:25, 25:19)
Монтана - Добруджа 07 - 2:3 (25:17, 25:19, 24:26, 23:25, 21:23)

8. Марек 6 2 4 12:12 8
9. Миньор 6 1 5 4:16 3
10. Левски Боол 6 0 6 1:18 0