Марица (Пловдив) се поздрави с четвъртата си поредна победа от началото на сезона в женската Национална волейболна лига, съобщава официалният сайт на пловдивчанки.  В неравностоен мач в зала Олимпиада момичетата на Иван Петков нанесоха тежък разгром на младия състав на Спартак 1996 (Плевен).  Гостенките успяха да отбележат само 22 точки в трите гейма от срещата, като 10 от тях дойдоха от непредизвикани грешки на домакините.  Марица затвори мача с 3:0 (25:9, 25:6, 25:7) след само 49 минути игра.

Плевенчанки не успяха да се справят с посрещането на пловдивските сервиси и Марица наниза впечатляващите 20 аса в мача.  6 от тях бяха дело на диагонала Марина Ковачева.  С по 4 се разписаха Милена Димова и Силвана Чаушева.  Последната стана топреализатор на мача с общо 18 точки.

Така Марица запази лидерската си позиция във временното класираме с 12 точки и 12:2 гейма.  Втори е Левски (София) с 12 точки, но с един изигран мач повече. Следват Казанлък Волей (Казанлък) с 9 точки и ЦСКА-Демакс (София) с 6 точки от по четири мача.  На 22 ноември Жълтите гостуват в Казанлък.