Помощник треньорът на женския волейболен тим Спартак Варна Пламен Николов посочи като основна причина за домакинската загуба с 1-3 днес срещу Левски липсата на собствена спортна база.

„Нямаме собствена спортна база. Не разполагаме с такава. Чудим се къде да тренираме. Липсват ни нормални условия за подготовка. Нормално ли е  ЦСКА дойде в залата тук и  да направи три тренировки, а ние нито една.. Левски да направи 1 тренировка, а ние пак да не можем да направим. Момичетата играят изцяло защото имат сърце и душа. Ние сме далеч от начина на подготовка спрямо целите, които лично сме си поставили. Не издържахме физически в мача. Видя се с просто око. Можехме да бием с малко късмет за нас 3-0 за нас. 3-те гейма видяхте как свършиха. В 4-ия гейм, омекнаха мускулите, техниката се развали, посрещането се пропука, атаката омекна. За всичко си има просто обяснение. Ситуацията е тази”, коментира помощник треньорът Пламен Николов.