Отборът на Марек Юнион Ивкони победи с категоричното 3:0 (35:33, 25:19, 25:22) Нефтохимик 2010 в мач от 11-я кръг на Суперлигата. Срещата се състоя в зала „Младост“ в Бургас.

Началото на двубоя бе сравнително равностойно, а първият гейм изключително оспорван, за да се стигне до резултат 35:33 в полза на Марек.

СНИМКИ: Марек Юнион Ивкони победи Нефтохимик

източник: LAP.bg

Постепенно обаче, силите на бургазлии се отслабиха, а Марек наложи известна доминация, като затвори втория гейм при 25:19.

Домакините направиха опит да надигнат малко глава през третия гейм, като се стигна до резултат 23:20 в полза на гостите. Но в тези минути Марек отново показа рутина и затвори частта при 25:22, а с това взе и успеха с 3:0.

Марек продължава да води в класирането с 29 точки, а Нефтохимик е 4-и с 18 пункта. В следващия кръг Марек гостува на Пирин Разлог, а Нефтохимик приема Славия.