Пламен Константинов стартира треньорската си кариера с победа. Гибона дебютира като наставник на турския Зираатбанк с успех срещу ЦСКА с 3:2 гейма (17:25, 25:20, 21:25, 25:22, 16:14). Първата от трите контроли се игра в Правец и продължи над час и половина. И двата тима използваха всичките си налични волейболисти, като за шампионите и носителите на Купата на България не се появиха Ивайло Стефанов, Филип Майо и Теодор Тодоров. Интересното бе, че всички турски волейболисти гледаха с респект бившия капитан на България.

Александър Попов започна контролата с капитана и разпределител Николай Иванов, върналият се в родината Евгени Иванов, Стоян Самунев, Бойко Бонев, прибралият се след сезон в Италия Иван Колев, младият Иван Крачев и либерото Антон Василев.

През първия гейм червените от рано дръпнаха в резултата след по-дългата си сработка за новия сезон. Разликата от самото начало стана 3 точки при 5:2, на техническите прекъсвания 8:6 и 16:9. седем точки бе предимството на българския над турския отбор отново при 19:12, като Владислав Александров и Бойко Бонев смениха местата си при 20:15 и 24:16. Геймът завърши в полза на ЦСКА след 25:17.

Липсата на още точна сработка се усети и през втората част, в която и двата тима направиха няколко смени, ниви схеми. Зираатбанк обаче с повече концентрация започна втория гейм с убедителното 6:1, 8:4 и 16:10. Избраниците на Гибона взеха дори девет точки аванс при 21:12 срещу червените, за които като плеймейкър влезе Георги Манчев. Резултатът бе изравнен в частите за 1:1 след 25:20 за гостите.

След серия от нови промени третият гейм бе с успешно начало за ЦСКА. Пушката преотстъпи местото си на Светозар Иванов, а Самунев на Андрей Николов. След серия от индивидуални грешки на Зираатбанк, армейците от 6:3, минаха през 8:3 до 10:4. Второто прекъсване бе при 16:11, а частта завърши при 25:21 за ЦСКА.

Изцяло с млад състав, в които Светозар Иванов бе най-опитния, българският представител в Шампионската лига отстъпи в четвъртия гейм след като Гибона и компания не изпуснаха водачеството си от началото на частта (7:3, 8:4, 16:10, 19:17, 22:17). Армейците бяха близо до изравняването, но след свои грешки загубиха с 22:25.

В тайбрека до петата точка предимството бе от страната на турците. Зираат дръпна с 5:2, но ЦСКА изравни и след серия от игра точка за точка, от втори опит дори след една спорна точка, тимът на Пламен Константинов стигна до успеха – 16:14 точки и 3:2 гейма.

Пълни пет гейма за червените изиграха Иван Колев (11 точки), Иван Крачев (19 точки), либерото Антон Василев, а Владислав Александров влизаше постоянно и записа една точка. За състава на Сашо Попов Самунев за два гейма постигна 10.

Курсат пък бе единственият, на който Пламен Константинов даде шанс от началото до края, а най-резултатни станаха Кадир с 14 и Гундарс с 11 точки.

Втората контрола между ЦСКА и Зираатбанк е в сряда в залата „на армейците”, като тогава в 17 часа волейболистите ще започнат загрявката си, а в петък отново в Правец е третата проверка.