Славия поведе с 1-0 във финалната серия на женското волейболно първенство, след като в първата среща победи ЦСКА с 3:2 гейма. Двубоят в залата в Овча купел премина драматично, като домакините обърнаха развоя му от 0:2 до 3:2.

ЦСКА спечели убедително първата част с 25:20, във втората отново успя да се наложи с 25:22, но след това последваха много силни изяви на Славия. „Белите” взеха следващите две части с 25:19 и 25:16 и така доведоха мача до решителен тайбрек.

В него славистките успяха отново да излязат победителки след 15:12 и така дръпнаха в серията.

Вторият мач отново е на терена на Славия утре от 17:30, играе се до три победи от пет мача.

"От името на клуба благодаря на прекрасната публика, която ни помогна да постигнем победата. Мачовете между Славия и ЦСКА винаги са били равностойни като опита е на страната на "червените". Ние за пореден път се борихме докрай срещу класен противник. Вече 17 поредни мача нямаме загуба в първенството. Опитваме се да изградим добър състав от млади волейболистки, които да израснат по-бързо", заяви след срещата старши треньор на Славия Мирослав Живков.

Славия: Динова 12, Д. Николова 10, Хаджимоскова 16, Ем. Николова 10, Йорданска 14, Делчева 9, Аброскина-либеро (Петкова 1)

ЦСКА: Узунова 19, Богданова 1, Маринова 4, Коева 12, Рабаджиева 12, Каракашева 18, Докузова-либеро (Цветанова 1, Нешева 2)

Междувременно стана ясно, че двубой за третото място между Левски Сиконко и Локомотив (София) няма да има. От федерацията са съобщили на "синия" клуб, че и двата отбора завършват шампионата на трето място.