Славия победи Академик (София) с 3:1 гейма в изтеглен мач от седмия кръг на есенния полусезон. "Белите" завършиха първата част на редовния сезон на първо място в класирането със 7 победи и нито една загуба.

Старши треньорът на Славия Мирослав Живков пусна в игра срещу "студентките" голяма част от резервите в отбора.

След мача срещу Академик, Славия изигра контролна среща с Марица (Пловдив), която също беше спечелена с 3:1.

Утре "белите" ще организират пореден приятелски мач. Този път съперник ще е ЦСКА.

В неделя носителките на Купата на България гостуват на турския Дио Кършияка (Измир) в първи мач от третия кръг на турнира за Чалъндж къп. В тима от Измир играе бившата българска националка Евелина Цветанова. Предвидено е "белите" да отпътуват за Турция в петък вечерта.

Реваншът между Славия и Дио Кършияка пък е на 23 декември от 17 часа в зала "Христо Ботев".