или като участници в произведението „Баташкото клане” на Иван Вазов. Но това не е всичко! Още по-стресиращото бе онова, което се случи около 50-55 минути след мача, когато ние се подготвяхме да си тръгваме от Бургас с ескорт. Тогава Светослав Цеков и Северин Димитров излязоха от залата, качиха се на колата на треньора с мениджъра на ЛукОйл Нефтохимик Огнян Томов и отпрашиха нанякъде! Самият факт, че реферът се качи в колата на треньора е скандален! Във футбола за нещо подобно щеше да се вдигне много голям вой! Такива контакти, връзки не са лоялни, не са спортсменски, не са в духа на спорта, въобще е излишно да се коментира при такива факти! Оттук нататък мениджърът ни Людмил Найденов и президентът Ивайло Константинов ще преценят какви мерки ще предприемем. Това нещо трябва да се спре в българския волейбол! Сигурен съм, че шефът на волейболните ни съдии Васил Янакиев, който е много добър началник, ще вземе някакви марки и няма да позволи в бъдеще да се петни не само името на българския волейбол, но и на съдийството!” заяви пред Гонг пресаташето на Марек Юнион Ивкони Христо Апостолов.
Гонг потърси и ответната страна – волейболните шампиони ЛукОйл Нефтохимик. Те не отрекоха, че наистина реферът Цеков се е качил в колата на треньора на тима. Мениджърът на бургазлии Огнян Томов коментира: „Според мен обвиненията на Марек са безкрайно несериозни! Не е нормално да се говори, че някъде тръгнали, отишли . . . Това е съвсем нормално! В 20:30 часа тези съдии е нормално да бъдат закарани до хотела! За разлика от залата и хотела в Дупница, които се намират на две минути пеш, при нас в Бургас са необходими близо 20 минути, да се стигне от залата до хотела. Няма никакво значение в чия кола са се качили – дали в тази на Северин Димитров или в такси! В колата бяхме аз, Северин Димитров, делегатът на мача Найден Герджиков и реферът Светослав Цеков”.
Лично шефът на съдийската комисия Васил Янакиев информира Гонг, че малко след като е разбрал за скандала, е взел мерки. "Спирам командировъчните на рефера Светослав Цеков и делегата Найден Герджиков. Вярвам на думите на Огнян Томов, че наистина ги е возил и благодаря на Христо Апостолов, че ни информира за това. Все още обмислям дали да им се намалят и хононарите за съдийстване," заяви Янакиев.
