Шампионите и носители на Купата на България ЛукОйл Нефтохимик стартираха със загуба в Национала волейболна лига. Бургазлии паднаха от ЦСКА с 0:3 гейма (16:25, 19:25, 19:25) във втория ден на квалификационния турнир в Каварна. Пред погледа на треньора на футболния Калиакра Вили Вуцов червените взеха втора чиста победа. Вчера момчетата на Александър Попов със силно нападение и добра защита се наложиха също с 3:0 над домакините. За ЦСКА кениецът Филип Мейо реализира 13 точки, колкото Стойко Ненчев, а Иван Колев пак бе най-резултатен с 14-сет. За ЛукОйл Нефтохимик Мартин Пенев записа 9, а Петър Христов 11 точки.

Локомотив Пловдив днес почиваше, а Калиакра загуби от Казанлък с 1:3 гейма (23:25, 15:25, 25:22, 15:25).

Утре червените почиват, а срещите са Казанлък - ЛукОйл Нефтохимик и Локомотив Пловдив – Калиакра.