Вицешампионите от Левски Сиконко бяха надиграни по категоричен начин от Пирин в Разлог. Пирин отнесе „сините” с чистото 3:0 гейма (25:23, 25:22, 2:21) във втората среша от 1/4-финалния плейоф на волейболното ни първенство.

Така резултатът в серията бе изравнен на 1:1 победи и решаващ за продължаване на ½-финал ще бъде третия мач, който е във вторник в зала Сиконко в Люлин. Победителят от него продължава напред.

След като двата отбора загряха с футбол преди срещата в зала Септември, гостите поведоха с 2:0 точки,а при първата точка на Пирин публиката хвърли конфети и срещата бе прекратена за 2 минути. Момчетата на Мартин Стоев дърпаха с 1-2 точки в резултата, а съперникът изравняваше.

Първото повеждане за Пирин бе при 19:18, а второто при 23:22 след ас на резервата Валентин Димов.

Волейболистите на Любомир Герасимов успяха да запазят натиска си и затвориха гейма с 25:23 с блокада на Константин Митев под Николай Учиков.

Втората част започна отново с надмощие на домакините, като Любомир Христов записа точка и ас за 2:0. Първото прекъсване дойде при 8:5, а отново ас на Валентин Димов направи 12:8.

Пирин повишаваше аванса си постепенно до 16:13, 20:17. В края на гейма след няколко смени на Мартин Стоев „сините” намалиха пасива си до 2 точки, но домакините взеха втората част с 25:22 след сервис в аут на Валентин Братоев.

Третата част Стоев започна с двамата близнаци Братоеви, но надмощието на домакините и по-малкото грешки им позволи да водят в резултата (5:3, 7:3, 8:4, 13:9, 16:11).

Тодор Алексиев влезе на мястото на Георги Петров, а след четири поредни точки „сините” стигнаха до 15:16. Пирин не допусна догонване и затвори гейма с 25:21, а с това взе и чиста победа с 3:0 гейма.

Припомняме, че в първата среща в София Левски Сиконко победи с 3:2 и 23:21 точки в тайбрека.

„Сините” допуснаха повече грешки от начален удар – 13 срещу 9 за Пирин.

Пред пълната зала Септември и на домакините най резултатен за Пирин бе Костадин Гаджанов с 12 точки. За Левски Тодор Алексиев завърши с 15, а Николай Учиков с 14.

Марек Юнион Ивкони и ЦСКА вече са на полуфинал, след като лидерът в редовния сезон победи в Кърджали с 3:2 Арда. Червените чакат победителя от двойката Левски Сиконко – Пирин Разлог.

Марек отстрани Калиакра Каварна след два успеха тази вечер като гост с 3:1. Дупничани ще играят с победителя от морското дерби. Шампионите от Лукойл Нефтохимик загубиха гостуването си във Варна от Черно море с 1:3 и третият мач във вторник ще определи полуфиналиста.

Третият решителен мач между Левски и Пирин Разлог е във вториник от 17:30 часа в София, а в Бургас от 18:00 часа е последният сблъсък между Лукойл и Черно море.

Пирин Разлог Левски Сиконко 3:0

Пирин: Митев 2, Минчев 10, Христов 7, Катранджиев 5, Гаджанов 12, Буре 1 (Петков, Димов 9, Сотелдо)

Левски Сиконко: Учиков 14, Лазаров 4, Найденов 1, Ананиев 2, Богаданов 2, Алексиев 15, Иванов – либеро (Ковачев, Петров 1, Г. Братоев 2, Вл. Братоев 4)