Бившият капитан на националния ни отбор по волейбол Пламен Константинов ще трябва да се изправи срещу треньора, който сложи край на състезателната му кариера Силвано Пранди и то два пъти. Експосрещачът като наставник на турския Зираатбанк ще срещне италианския Модена на ¼-финал на втория по сила турнир на Стария континент за Купата на Европейската волейболна конфедерация първо като гост на 4-5 или 6 януари, а после и като домакин в Анкара на 11-12 или 13-ти.

До такъв сблъсък се стигна, след като Константинов изведе играчите си до четвърти пореден успех в Европа. Зираатбанк елиминира австрийския АОН Хотволей след две победи, последната тази вечер с 3:0 гейма „25:21, 25:15, 25:15“ пред своя публика. Италианците пък се справиха като гости с Амрисвил от Швейцария с 3:0 гейма (28:26, 25:17, 25:19).

Също тази вечер Тодор Алексиев се класира напред в евротурнирите, като с ИстанбулББ намери място на 1/8-финалите в Чалъндж къп като елиминира Лозана с две категорични победи, втората с 25:13, 25:23, 25:14. Пред 300 зрители като домакин посрещачът ни бе на ниво, а втори съдия на мача бе българинът Чавдар Марев. Така в следващата фаза Алексиев и ИстанбулББ ще срещнат белгийския Менен.