Волейболният вицешампион Марек Юнион Ивкони загуби с 1:3 гейма от Арда Кърджали.

За първи водени от новия наставник Милчо Миланов дупничани загубиха с 25:16, 19:25, 23:25, 25:27.

Само през първата част Георги Лазаров и компания имаха предимство. На моменти през втората отстъпваха с шест точки. Не успяха да изравнят през третата част, а в четвъртия имаха възможност да доведат нещата до тайбрек, но Арда от втори път успя да затвори мача.

От състава на Марек отсъстваше звездата Цветан Соколов, който е отстранен временно от отбора, а за най-полезен в срещата бе определен Невен Нешев от състава на Арда Кърджали.

Първият мач от втория ден на турнира между осемте най-добри в зала „Универсиада” лидерът Пирин взе втора победа като надигра Монтана с 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:17), а статуетка за МВП съвсем заслужено получи либерото Атанас Митрев.