Руският национален отбор по волейбол стана третият полуфиналист на Олимпиадата. „Сборная“ отнесе Полша с чисто 3:0 гейма (25:17, 25:23, 25:21).

Играчите на Владимир Алекно не дадоха никакъв шанс на победителите от Световната лига и станаха третият тим, намерил място в топ 4 в Лондон след чист успех - Бразилия - Аржентина 3:0, Италия – САЩ 3:0 и Русия – Полша 3:0.

Руснаците ще играят на полуфинал в петък срещу победителя от четвъртфинала България – Германия.

За „дружина полска“ най-резултатен беше Бартман с 14 точки от атака, Курек постигна 8, а Винярски 1 ас, 4 атаки и 2 блокади. За Русия Максим Михайлов завърши с 13 точки (2 часа, 10 атаки и 1 блокада). Гигантът Муслерски записа 12 точки, 2 аса, 7 атаки и 3 блокади, а Волков помогна с 9 точки.