Волейболистите на КВК Габрово постигнаха първа победа през пролетния полусезон след три поредни загуби. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов успяха да надиграят категорично у дома Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:17) в първи мач от XI кръг, игран пред близо 500 зрители е зала "Орловец".

Габровци спечелиха убедително първия гейм с 25:19 благодарение на силната игра на Христо Запрянов, който показа отлична сработеност с новия разпределител на отбора Галин Николов. Втората част на срещата бе най-равностойна и изпълнена с множество обрати. Въпреки това домакините успяха да надделеят с 25:22. В основата на успеха отново бяха Запрянов и Николов, но в края на гейма блесна и Георги Михов чрез силната си игра през центъра и отличната си блокада. Момчетата на Любомир Герасимов бързо дръпнаха в третия гейм с 11:5 след няколко фантастични отигравания на Галин Николов и Георги Михов. Разликата се запази до 18:13 благодарение отново на силната игра в атака на Христо Запрянов, след което КВК Габрово без проблеми затвориха гейма при 25:17, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатен за габровския отбор закономерно стана Христо Запрянов със 17 точки. По този начин КВК Габрово се изравни с лидера Калиакра (Каварна), които утре гостува на УНСС, начело във Висшата лига с по 19 точки. В следващия кръг КВК Габрово гостува именно на Калиакра в дербито на кръга.

КВК ГАБРОВО - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

ГАБРОВО: Илиян Георгиев, Галин Николов, Ивайло Иванов, Христо Запрянов, Георги Михов, Валентин Петков - Атанас Митрев-либеро (Димитър Божилов)

Старши-треньор: Любомир Герасимов

МИНЬОР: Станислав Михеев, Милен Маринов, Стойчо Рабаджиев, Владимир Котев, Симеон Харалампиев, Лъчезар Праматаров - Диян Буюклиев-либеро (Мартин Ждеров, Емил Николов, Адриан Аначков)

Старши-треньор: Ангел Василев.