Сърбия спечели за втори път след 2011 година европейската титла по волейбол при мъжете. Във финала на 31-вия шампионат на Европа в Париж сърбите се наложиха с 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20) гейма на Словения.

Волейболистите на Слободан Ковач имаха категорично предимство във втория, третия и четвъртия гейм, а то дойде най-вече от силния им сервис и отличната игра на блокада. Единствено в първата част Словения бе доминиращият състав, като това се дължеше и на сериозната подкрепа от страна на дошлите от Любляна фенове.

Александър Атанасиевич бе най-резултатен за победителите с 22 точки, а още 20 прибави Урош Ковачевич. С 12 завърши Неманя Петрич, а с 11 остана Сречко Лисинац.

За Словения Клемен Чебул приключи с 15 точки, 12 реализира Ален Паженк, а с 10 остана Тине Урнаут.

Сърбия завърши първенсвото без нито едно поражение, печелейки петте си мача в груповатата фаза и четирите в елиминациите, а любопитен факт е, че в момента западните ни съседи държат европейските титли в този спорт и при мъжете, и при жените./БНА