Отборът на Пирин Балканстрой се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. В красив и оспорван мач волейболистите от Разглог надделяха трудно с 3-1 гейма (16-25, 26-24, 22-25, 25-27) при гостуването си на Добруджа 07. Мачът продължи 108 минути и се игра в зала „Добротица”.

Победи за Пирин, Левски и Марек за Купата на България

Гостите спечелиха първата част с 25-16. Последва равенството в геймовете. Добричлии имаха аванс с 8 точки при 20-12, но надделяха трудно, тъй като в следващите минути избраниците на Мирослав Живков се вдигнаха на щурм и успяха да изравнят – 24-24. Силите им бяха до тук, тъй като дадоха две поредни точки на своя противник.

Тимът от Суперлигата затвори следващата част при резултат 25-22, след което последва най-оспорвания гейм в мача. В него Пирин Балканстрой дръпна с 4 точки – 19-15, но с голямо желание домакините успяха да изравнят в самия край при резултат 24-24. При третия мач бол елитният тим спечели с 27-25, а с това и мача с 3-1 гейма.

Отборът на Левски Волей продължава напред след победа като гост над УНСС (София) с 3:0 (25:17, 25:22, 25:12).

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победи като гост Миньор (Перник) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:9) и също намери място в следващата фаза на турнира.