Отборът на Арда поднесе втората голяма изненада още в първия кръг на волейболната Суперлига. Тимът от Кърджали, който е съставен почти изцяло от опитни играчи с медали от турнири по плажен волейбол, срази след пълен обрат и то като гост в Бургас Лукойл Нефтохимик с 3:2 гейма (18:25, 25:27, 27:25, 25:15, 15:10). Срещата продължи над 2 часа пред около 500 зрители.

Домакините на Северин Димитров взеха първите две части, като дадоха и жертва - заради травма в кръста принудително бе сменен Красимир Стефанов. Бургазлии  не успяха да спечелят третата, в която бургазлии отстъпиха с 25:27.

Арда с играчи като Константин Митев и Невен Нешев в състава си стигна до победа, след като издържаха до 27:25 в третата част, безпроблемна четвърта 25:15 и 15:10 в петата.

Най-резултатен за домакините бе Мартин Пенев с 26 точки, а за Арда - Невен Нешев с 20 точки.