Отборът на Марек Юнион Ивкони отпадна от турнира "Чалъндж Къп", въпреки че победи с 3:2 (25:19, 22:25, 22:25, 27:25, 15:12) гейма белгийския Еуфони Асе Леник в среща-реванш от 1/16-финалите на европейския клубен турнир по волейбол за мъже.

В първия двубой дупнични бяха загубили с 0:3 и само успех със същия резултат им даваше шансове да продължат на осминафиналите със златен гейм.

Двубоят започна добре за българите, които безпроблемно взеха първата част с 25:19.

Във втория гейм мачът вървеше равностойно до 18:18, след което някои грешки на играчите на Марек донесоха безценния гейм за белгийците.

Еуфони взе и третата част също с 25:22, а в четвъртата гостите дори пропиляха три мачбола, след като от 24:21 допуснаха обрат до 25:27.

Така се стигна до тайбрек, който дупничани взеха с 15:12, с което спечелиха мача, но това се оказа без съществено значение.