Отборът на Пирин Разлог постигна едва четвъртата си победа от началото на сезона във волейболната Суперлига, след като се наложи над един от фаворитите за титлата Хебър Пазарджик с 3:1 (25:23, 25:23, 16:25, 25:23).

Победата сложи край на серията от три поредни загуба за неврокопчани. Домакините успяха да я изковат в първите два гейма, които спечелиха с по 25:23.

В третия гейм Хебър спечели повече от категорично - с 25:16 и изглеждаше, че обратът е възможен. Това обаче се оказа тотално невярно, тъй като с много спокойна игра домакините от Пирин взеха четвъртия гейм, а с него и мача.

С успеха Пирин се изкачи на седмо място в класирането с 4 победи и 6 загуби, докато Хебър е втори с 8 победи и 2 поражения, колкото има и лидерът Нефтохимик.