Лидерът Пирин Балканстрой поведе с четири точки на ЦСКА в генералното класиране на първенството на България по волейбол за мъже, след като победи с категоричното 3:0 (25:21, 25:18, 25:19) отбора на Левски Волей.

Левски нямаше никакъв шанс срещу миналогодишния вицешампион без разпределителя си Георги Братоев и регистрира тежка загуба.

Гостите от София не успяха да се противопоставят на силния сервис на Пирин, към който през втората част беше добавена и отлична игра на блокада. Доказателство за тази игра е активът на най-резултатния играч на терена Костадин Гаджанов, който стигна до шест точки от блокада. Това е с две блокади повече от актива на целия тим на Левски в този компонент.

За гостите от София също с 15 точки завърши и Жани Желязков.

Само неговата игра обаче не беше достатъчна за нещо повече и Левски остана на четвърто място със седем точки зад лидера.