Отборът на Пирин Разлог допълни полуфиналното каре в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

В последна среща от четвъртфиналите, играна в Бургас, неврокопчани се наложиха с 3:1 (25:13, 19:25, 25:21, 25:23) над силно осакатения заради пандемията отбор на Левски София, от който отсъстваха шестима основни играчи, както и старши треньорът Андрей Жеков.

Въпреки това пълният с юноши отбор на Левски показа много стойностен волейбол, успя да вземе гейм и бе близо до това да прати мача в тайбрек, тъй като водеше с 16:13 в четвъртата част.

В първия гейм по-класният и много по-опитен отбор на Пирин нямаше големи затруднения и го спечели с 25:13.

Изненадващо обаче Левски взе инициативата във втория гейм. В него играчите на Христо Цветанов направиха серия от 12:2 точки, след която поведоха с 14:6 и повече не позволиха да се случи обрат.

В третия гейм Пирин върна контрола си над мача и успя да го спечели с 25:22.

Най-драматична бе последната част на мача. В нея двата отбора постоянно разменяха водачеството си, като най-голямата си преднина Левски постигна при 16:13. Тогава обаче Пирин взе седем от следващите осем разигравания и на свой ред поведе с 20:17.

Столичани получиха един последен шанс да изравнят при 23:24, но атаката на Венислав Антов по късия диагонал излезе на сантиметри в аут.

В полуфиналите в неделя Пирин ще играе с актуалния носител на Купата на България и домакин на турнира Нефтохимик 2010.