Левски Сиконко победи с 3:2 (25:15, 24:26, 25:19, 23:25, 15:11) Пирин Разлог в четвъртия сблъсък от тази полуфинална двойка в мъжкото ни първенство. Така резултатът в серията стана 2:2 победи и финалистът ще бъде определен в пети мач в сряда от 17:30 часа в Разлог.

Срещата започва с леко предимство за гостите, които поведоха със 6:4, 8:5, но сините изравниха за 8:8, Красимир Гайдарски застана на сервис линията и Левски реализира 9 поредни точки (от 9:9 до 18:9). Тогава наставникът на Пирин Любомир Герасимов извади всичките си титуляри и пусна резервите. Без никакво затруднение Мартин Стоев и компания поведе с 1:0 гейма след 25:15 точки.

Добър за сините би и стартът на втората част, след като записаха 5:0 точки, Пирин стигна до изравняване за 6:6, след като либерото на гостите Атанас Митрев върна топката в полето на домакините с глава и отбеляза точка. След няколко равенства второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за гостите, но Левски изравни при 20:20. Ново равенство имаше при 23:23 след успешна блокада на шампионите, но Пирин стигна до успеха във втория гейм с 26:24 след 26 минути игра и изравни за 1:1.

Третият гейм започна с надмощие на волейболистите на Левски Сиконко, които поведоха със 7:4, взеха с минимална преднина първо техническо прекъсване при 8:7, записаха 4 поредни точки за 12:8. Пирин ги догони и изравни за 14:14, сините обаче отново дръпнаха - 16:15 при второто прекъсване и след серия от по 4 поредни точки стигнаха до 21:16. Това беше достатъчно на Левски да вземе частта с 25:19 за 22 минути игра и отново да поведе в геймовете с 2:1. В самия край на частта Любомир Герасимов едва не получи жълт картон за остра реакция към съдийския делегат и наблюдателя на срещата.

И в четвъртата среща от тази ½-финална двойка се стигна до тойбрек. Пирин спечели за 20 минути четвъртата част с 25:23. Гостите отново взеха инициативата от самото начало и не позволиха на съперника да ги достигне (8:5, 21:8, 16:12, 17:12). Шампионите изравниха чак за 23:23. В средата на гейма феновете на гостите скандираха „Паника, паника” към играчите на Левски.

Тайбрекът започна равностойно. Пирин поведе с 6:4, Левски изравни и при смяната на игралните полета резултатът бе 8:7 за сините. При последвалото разиграване първият рефер Янчо Станков след консултация с помощника си Милан Тодоров отмени точка за Пирин и отсъди такава за Левски. Несъгласен с това наставникът на гостите Любомир Герасимов оспори решението и получи жълт картон, който автоматично доведе резултата до 10:7 за Левски Сиконко. При създалата се ситуация Пирин бе готов да напусне терена, но след 2-3 минутна разправия волейболистите от разлог се върнаха, но не можаха да изравнят резултата. Левски Сиконко спечели тайбрека с 15:11 точки.

Резултатът в серията бе изравнен за 2:2 победи след 4 двубоя от по 5 гейма. Решителният 5-ти мач ща бъде в сряда – 11 април от 17:30 часа в зала „Септември” в Разлог. Левски Сиконко след 8 поредни шампионски титли ще търси отново участие в мачовете за трофея, а Пирин иска за първи път в историята си да стигне до финал в НВЛ.

Преди началото на срещата стана ясно, че капитан на Левски Сиконко ще бъде Константин Митев, а не национала Красимир Гайдарски по решение на наставника Мартин Стоев.

И този мач не мина без обичайните проблеми. Агитка на Пирин не бе допусната да влезе в зала Сиконко заради фалшиви покани за двубоя. Малко след първия съдийски сигнал домакините заключиха вратите на залата и запалянковци и на двата отбора останаха отвън.

Стартов състав на Левски Сиконко: Николай Учиков 16, Методи Ананиев 15, Красимир Гайдарски 3, Николай Антонов 18, Константин Митев 7, Теодор Богданов 15, Владислав Иванов (либеро), (Ковачев 7, В.Братоев 7, Г.Братоев, Шабанлийски)

Стартов състав Пирин Разлог: Георги Фарфаров 3, Станислав Петков 13, Любомир Христов 15, Благовест Катранджиев 13, Костадин Гаджанов 15, Михаил Вуре 7, Атанас Митрев (либеро) – 1, (Кирев 1, Сотелдо, Колев, Крайнов, Филипов)

Съдия: Янчо Станков
Зала: Сиконко