Отборът на Олимпиакос с българската националка Радосвета Тенева-Миличевич допусна загуба във втория ден на международния турнир по волейбол за жени в зала „Универсиада”, организиран от волейболен клуб Локомотив (София).

Гъркините претърпяха драматично поражение от сръбския Динамо с 2:3 гейма в мач от група „А”. Двубоят продължи 2:209 часа, а Олимпиакос допусна обрат от 2:0 гейма.

Така воденият от бившия национален селекционер на България Милорад Киац тим на Динамо е лидер в групата с пълен актив от две победи.

По-рано днес домакинът Локомотив пък допусна второ поражение от Бешикташ с 0:3 гейма и е последен.

В група „Б” ЦСКА падна от Динамо (Букурещ) с 1:3 гейма и дели второто място със сръбския Раднички, който разгроми аутсайдера Ираклис с 3:0.

В решаващ мач утре ЦСКА среща Раднички за определяне на втория полуфиналист, след като румънките вече си осигуриха първото място.