Нефтохимик 2010 победи с Черно море с 3:0 (25:18, 25:22, 25:15) като гост Черно море в среща от 11-ия кръг в първенството по волейбол на България за мъже.

Бургазлии изпитаха трудности единствено във втората част от двубоя, когато резултатът беше 19:19, но след това по-опитният състав на Нефтохимик поведе с 22:20, за да приключи гейма при 25:22.

В останалата част от мача възпитаниците на треньора Атанас Петров имаха сериозен аванс в резултата и не беше проблем да го съхранят.

Аксел Трухчев отбеляза 18 точки за Нефтохимик 2010, а неговият съотборник Георги Петров добави още 16 точки.

За варненци Симеон Димитров се отличи с 12 точки.

Отборът от Бургас се намира на пето място в класирането, докато Черно море заема осмата позиция.

В друга среща от кръга Добруджа 07 се наложи лесно с 3:0 (25:18, 25:21, 25:22) пред собствена публика срещу Марек Юнион-Ивкони./ БТА