Нефтохимик 2010 (Бургас) успя да постигне драматична победа над гостуващия ЦСКА в последния мач от четиринадесетия кръг в Суперлигата при мъжете.  Пред рядко пълни трибуни в зала Младост бургазлии бяха на два пъти догонващи в резултата, но в крайна сметка надделяха над софиянци с крайното 3:2 (23:25, 25:19, 15:25, 28:26, 15:7).

Гостите водеха с чувствителна разлика през по-голямата част от първия гейм, но малко преди края Нефтохимик успя да изравни.  След 23:23 обаче две поредни точки за ЦСКА сложиха край на гейма.  Във втория гейм инициативата вече беше на страната на домакините и след 25:19 балансът в мача беше възстановен.  Червените наложиха пълно надмощие в третата част и изковаха разгромен резултат – 25:15.  Най-равностоен и интересен бе четвъртият гейм.  Той продължи доста след 25-ата точка и завърши при драматичното 28:26 за бургазлии.  В тайбрека Нефтохимик вече имаше и психологическото предимство и с подкрепата на над 800 свои привърженици по трибуните спечели с безапелационното 15:7, съобщава bgvolleyball.com.

С тази своя осма от началото на сезона победа Нефтохимик излезе на трето място във временното класиране с 23 точки, колкото имат и четвъртият Пирин Балканстрой (Разлог) и петият Монтана.  ЦСКА остава седми с 21 точки от 7 победи и 7 загуби, с точка по-малко от шестия Левски Волей (София).