Нефтохимик 2010 спечели след обрат с 3:1 (13:25, 25:21, 25:23, 25:23) у дома срещу Монтана във втория полуфинален двубой между двата отбора в мъжкия волейболен шампионат. Бургазлии изравниха резултата в серията до 1:1 успеха, а третата среща е в Монтана.

Гостите спечелиха първата част с категоричното 25:13, но Нефтохимик взе втората след 25:21.Третият и четвъртият гейм преминаха равностойно, но с леко преимущество за домакините, които на два пъти победиха с по 25:23 след по-силна игра на блокада.

Най-резултатен за победителите стана Николай Николов с 20 точки, а неговият съотборник Николай Учиков добави още 16 точки. За гостите Любослав Симеонов завърши с 20 точки, докато Радослав Попов се отличи с 18 точки.

В сряда е първата полуфинална среща между Дея спорт Бургас и шампиона Хебър.