Марица Пловдив записа 125-а поредна победа в Националната волейболна лига Демакс (жени). Шампионките надиграха като гости Славия с 3:1 (25:19, 25:15, 24:26, 25:19) в двубой от осмия кръг в първенството, игран в зала "Панайот Пондалов" в София.

Пловдивчанки спечелиха първия гейм с 25:19, а вторият завърши при 25:15. Домакините се върнаха в срещата след 26:24, но маричанки приключиха двубоя след 25:19 в четвъртата част.

След успеха си днес шампионките имат 24 точки и са убедителните лидери в класирането в редовния сезон. Славия е на петото място с 12 точки.
Най-резултатна за Марица стана Добрина Христосковас 21 точки. С 14 се отчете Ива Дудова, докато с 10 точки завърши Силвана Чаушева. За домакините Елина Сандолова отбеляза 15 точки.

В друга среща от кръга Казанлък Волей победи лесно у дома Перун Варна с 3:0 (25:9, 25:18, 25:14). Домакините се изкачиха на второ място в класирането с актив от 16 точки. Варненки са на осмата позиция без нито една спечелена точка.