Левски и Локомотив Пловдив постигнаха първи победи в мъжкото първенство по волейбол, докато Дунав Русе записа втори успех и влезе в топ 4. Също там попадна и новакът Дея Спорт Бургас, които се справиха с 3:1 гейма с подмладения отбор на Славия.

Левски и Марек Юнион Ивкони направиха равностоен първи гейм, но Левски стегна защитата в края и го спечели с 25:22. След това Марек Юнион Ивкони се върна в мача, но след това сините диктуваха събитията и затвориха мача с 3:1. Националът Светослав Гоцев беше над всички със 17 точки, а ветеранът Боян Йорданов доБави 16.

Локомотив Пловдив отнесе с 3:0 гейма (16, 20, 23) Раковски Севлиево и също записа първа победа. Венцислав Георгиев беше най-добър в състава на домакините с 8 точки, 7 от атака. Петър Бъчваров вкара 7, 4 от блокади. Дунав Русе отнесе Сливнишки герой с 3:0 (25:18, 25:18, 25:19) и с 6 точки влезе в топ 4 на първенството. Гостите нямаха проблеми в мача, а топ-реализатор за тях беше Петър Христосков с 19 точки.