Марица Пловдив завърши без загуба и без загубен гейм първия полусезон в Национална волейболна лига за жени. Маричанки победиха като гост с 3:0 (25:19, 25:8, 25:16) гейма новака Хектор София в мач от седмия кръг в първенството. Двубоят се игра в залата в Драгоман.

В първия гейм до 10:9 за Марица играта беше равностойна, но шампионките дръпна със 7 точки при 20:13 и затвориха частта без проблем с 25:19.

Във втората част пловдивчанки стартираха ударно с 8:0, стигна се до 17:5 и геймът беше спечелен с 25:8.

В третия гейм момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 8:6, а след това и с 16:12, за да приключи мачът след 25:16 за пловдивчанки.

Загубата остави тима на Хектор на седмо място в класирането с една победа и шест загуби.

Следващият мач на Марица е идната седмица срещу тима на Марица 2022 Пловдив в двубой от четвъртфиналите в турнира за купата на България. Двубоят ще се играе в зала "Сила", но все още няма конкретен час за срещата.

След това, на 20 декември (вторник) от 18:00 в зала "Колодрума" маричанки приемат турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит Истанбул във втория си мач от груповата фаза на Шампионската лига.