Шампионът Добруджа 07 спечели с 3:1 (25:21, 25:27, 25:23, 25:18) като гост срещу Тетевен Волей в среща от 16-ия кръг на волейболното първенство.

Гостите взеха солиден аванс след средата на първата части и поведоха в резултата след 25:21.

Вторият гейм завърши неочаквано, като в края му играта вървеше точка за точка, но Тетевен измъкна успех с 27:25.

Добруджанци бяха по-активни в третата и в четвъртата част, когато спечелиха съответно с 25:23 и 25:18, поздравявайки се с краен успех от 3:1.

Емилиян Мирчев отбеляза 22 точки за домакините. За Добруджа 07 Жулиен Георгиев реализира 20 точки, а Димитър Маринков добави още 17 точки за гостите.

Шампионите са на трето място в класирането с 36 точки, докато Тетевен е на осмата позиция до момента.