Мъжкият национален отбор на България допусна разгромна загуба с 0:3 (19:25, 15:25, 12:25) гейма срещу лидера в Лигата на Нациите Полша в поредния си мач от тазгодишната надпревара. Полският тим не остави шанс на нашите да са равностойно в почти нито една част на двубоя и логично се поздрави със смазващ успех.

Първият гейм започна доста изравнено, като "дружина полска" все пак успя да спечели брейк точка за 8:6. Към средата на гейма обаче момчетата на Витал Хейнен успяха да натрупат сериозен аванс, за да поведат със 17:13. Прекъсването, взето от Силвано Пранди не помогна, а нов полски ас направи резултата още по-внушителен.

До края на частта нямаше значителни промени в разликата между двата тима, а Полша се поздрави с успеха при 25:19.

Поляците поведоха бързо с 3:0 в началото на втората част. Разликата нарасна до 9:3 за световните шампиони. Радослав Парапунов атакува успешно ot зона 4 за 5:10. Великолепно посрещане на Вилфредо Леон даде възможност на Нoрберт Хубер да направи резултата 8:15. Радослав Парапунов върна веднага една точка 9:15. Лукаш Качмарек атакува по правата от зона 2 за 17:9. В заключителната част на гейма имаше само един тим на полето, а Полша спечели със смазващото 25:15 втората част.

Третият гейм беше още по-жесток за българския тим, след като поляците поведоха с 10:3 за нула време, а след още няколко минута вече имаха аванс от 23:9. Погромът беше завършен, въпреки че българите все пак стигнаха до 12 точки в гейма. Възпитаниците на Витал Хейнен взеха третата част с 25:12.

България - Полша 0:3

БългарияГеорги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Георги Петров, Николай Къртев, Николай Колев - Владислав Иванов-либеро;

ПолшаФабиан Джизга, Лукаш Качмарек, Вилфредо Леон, Бартош Беднож, Норберт Хубер, Якуб Кохановски - Дамян Войташек-либеро;