България започна участието си на Световното първенство по волейбол за мъже с много тежка загуба с 0:3 (12:25, 20:25, 20:25) срещу Полша. Нашите момчета изоставаха през цялото време и така и не успяха да се противопоставят кой знае колко добре.

Световните шампиони от Полша поведоха с 6:2 в началото на двубоя. Алекс Николов атакува отлично от зона 4 за 3:6. Камил Семенюк отигра технично в атака за 9:5. Ас на Бартош Курек - 10:5. нов ас на Бартош Курек - 12:5. Светослав Гоцев спря с блокада атака на Бартош Курек - 7:13. Ас на Матеуш Биениек - 16:7. Николай Желязков взе прекъсване за България. Нова блокада на Светослав Гоцев доведе до 8:16. Бартош Курек спря с блокада атака на Алекс Николов - 18:8. Пайп на Камил Семенюк направи резултата 20:8. Цветан Соколов успя да играе с блокадата за 9:20. Алекс Николов атакува мощно по блока за 10:20. Ас на Александер Сливка - 22:10. Поляците стигнаха до геймбол при 24:11. Световните шампиони спечелиха първата част с категоричното 25:12.

Блокада на Алекс Николов направи резултата 3:3 в началото на втората част. Страхотна комбинация Марчин Януш - Матеуш Биениек и Полша поведе с 8:6. Атака на Алекс Николов възстанови равенството при 8:8. Българските волейболисти поведоха с 12:10. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша. При 12:14 Аспарух Аспарухов замени Мартин Атанасов. "Дружина полска" дръпна с 16:13. Николай Желязков взе прекъсване за България. Алекс Николов атакува успешно за 14:16. Ас на Бартош Курек и 21:17 за световните шампиони. Николай Желязков взе второ прекъсване в гейма. Блокада на Светослав Гоцев направи 18:21. Аспарух Аспарухов атакува от зона 2 за 19:22. Домакините стигнаха до геймбол при 24:20. Цветан Соколов атакува в аут и Полша спечели втората част с 25:20.

Волейболистите на Полша дръпнаха със 7:3 в началото на третата част. Мощна атака на Алекс Николов и равенство при 9:9. България поведе с 10:9 и Никола Гърбич побърза да вземе прекъсване за Полша. Матеуш Биениек атакува остро в центъра за 10:10. Два поредни аса на Камил Семенюк и Полша поведе с 12:10. Николай Желязков взе прекъсване за България. Трети е четвърти пореден ас на Камил Семенюк и 14:10. Светослав Иванов замени Алекс Николов. Лукаш Качмарек атакува технично за 15:12. Цветан Соколов атакува успешно то зона 4 за 13:15. Блокаут на Цветан Соколов - 14:15. Ас на Светослав Иванов - 15:15. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша. Камил Семенюк атакува успешно за 18:15. Аспарух Аспарухов провря топката между блокадата и мрежата - 17:19. Ас на Бартош Курек - 22:18 за световните шампиони. Николай Желязков взе прекъсване за България. Матеуш Биениек изведе домакините до мачбол при 24:19. Полша спечели третата част с 25:20 и мача с 3:0 гейма.