Пирин (Разлог) победи Хебър (Пазарджик) след оспорван двубой от последния 22-и кръг на Суперлигата, завършил при резултат 3:2 (22:25, 25:22, 25:20, 18:25, 15:13). Така разлогчани завършиха четвърти в редовния сезон с 39 точки. В плейофите Пирин ще играе срещу Левски, а Хебър срещу ЦСКА.

Гостите играха много нахъсано през първия гейм и успяха да заличат преднина от три точки при 16:13, а след това взеха и гейма. Пирин набързо изравни резултата след 25:22.

Хебър поведе с 4:1 в третия гейм. Домакините намалиха изоставането си до 5:6. След това след серия от пет поредни точки Пирин поведе над съперника си. Геймът бе изключително оспорван и буквално се развиваше точка за точка. В края на частта Пирин направи много важна крачка към спечелването ѝ като поведе с 3 точки и впоследствие поведе с 2:1 гейма. По този начин разлогчани взеха много голяма психологическа преднина в двубоя.

Също толкова равностойно започна и четвъртия гейм. Впоследствие Хебър поведе с 4 точки за 12:8. Гостите не изпуснаха възможността след натрупания аванс и взеха гейма при резултат 25:18. В крайна сметка двубоят справедливо се реши в тайбрек.

В него Хебър тръгна по-силно и дори поведе, но в крайна сметка домакините изравниха при 8:8. Впоследствие гостите отново поведоха с 11 на 8, но Пирин отново изравни. В крайна сметка пазарджишките волейболисти спечелиха тайбрека при 15:13 и съответно мача.

Така волейболистите от Разлог завършиша с 39 точки в актива си (14 победи, 8 загуби), а Хебър е шести с 37 точки (13 успеха, 9 поражения).