Хебър се класира за пети пореден финал в шампионата на България по волейбол при мъжете. Отборът от Пазарджик се наложи с 3:0 (25:20, 25:17, 27:25) у дома срещу Левски София и спечели серията с 3:0.

"Тигрите" имаха проблеми единствено в третия гейм, когато бяха необходими допълнителни точки. "Сините" спасиха два мачбола, но все пак шампионите от последните два сезона спечелиха с 27:25, а срещата продължи малко над един час.

В първата част гостите имаха аванс от 16:13, но шампионите лесно направиха обрат при 22:18, след което нямаха повече трудности да поведат в двубоя.

Във втория гейм Хебър отново контролираше събитията на полето и водеше с 13:9 и 21:15 преди да стигне до крайното 25:17.

Най-резултатен за победителите станаха Николай Николов, Тодор Алексиев и Джулио Саби с по 13 точки.

За столичани с 11 точки се отличи Лазар Бучков.